Османи: Не го одбивме „францускиот предлог“, туку спорниот дел

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“ кажа дека не бил одбиен „францускиот предлог“, туку спорниот дел.

Османи кажа дека од македонска страна бил одбиен само спорниот дел.

„Францускиот предлог, спорниот дел го стави во заграда. Тоа значи дека не е конечен предлог на француското претседателство, затоа не можам да кажам дека документот не го прифативме. Туку не го прифативме само спорниот дел за нас“, кажа Османи.

26.06.2022 - 00:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега