Османов: Изгубив 5 членови од семејството, Господ нека ни е напомош

Изгубив 5 лица од семејството во несреќата во Бугарија, вели Дамир Османов од Сингелиќ кој на аеродромот во Скопје чека да пристигнат телата на жртвите.

Правдата за тоа кој е виновен, ќе ја барале после несреќата.


-Сега засега не знаеме кој е виновен.Ќе испадне на виделина кој бил крив, штом се води истрага и во Бугарија и во Македонија.Јас за несреќата дознав од ќерката која живее во Швајцарија таа ми кажа дека еден автобус се запалил во Бугарија и така по еден саат дознавме дека во тој автобус било и нашето семејство. Се помиривме со судбината, Господ напомош нека ни биде, ијзави Османов.

03.12.2021 - 11:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега