Осумнаесетгодишник со автомобил удри во скопјанка

Скопјанка се здобила со тешки повреди откако момче со автомобилот удрило во неа.

„На 24.01.2022 во 10:20  часот било пријавено дека на ул.„Славеј Планина“ во Скопје, патничко  возило „ауди А4“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.Р.(18) од Скопје удрило во пешакот Ќ.У.(72) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Ќ.У., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје“, соопшти МВР.

25.01.2022 - 11:13

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега