Откако љубовникот и пукаше во глава - Актерката Ивана конечно поминува среќен период

Ивана Панзаловиќ, актерката која нејзиниот љубовник, угледен српски хирург се обиде да ја убие пред неколку години, а потоа изврши самоубиство, денес живее среќно.

Таа доби голема улога во театарот.

Белградскиот драмски театар, како последна премиера на сезоната, на 14 јуни ќе ја изведе претставата на  Тенеси Вилијамс, „Мачка на вжештениот лимен покрив“, на македонската режисерка Наташа Поплавска, во која Ивана игра една од улогите.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.06.2019 - 20:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега