Откриен идентитетот на гостиварчанецот кој се удави во Вардар

Вчера во водите на Вардар во Гостивар беше пронајдено машко тело.

Се работи за 44-годишниот Далип Фејдари од Гостивар кој сам скокнал во реката со цел да си го одземе животот.

Со обдукцијата е покажано дека на телото на гостиварчанецот нема траги од насилство.

Телото е предадено на семејството за погреб.

најчитано сега