Откриен мотивот за убиството на Јелена - таа се мачела цел месец

 

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена Крсмановиќ Марјановиќ веќе со денови е во притвор откако се сомничи дека тој дома ја убил Јелена, ги сокрил доказите, па ја фрлил на насипот, со соучесници.

Извор  на истрагата го открива мотивот за убиството, а тоа е љубомора на сопругот. 

Јелена еден месец пред да биде убиена се скарала со Зоран на насип, а потоа си се спакувала и си отишла кај мајка си. Утредента се пожалила на пријателка дека сака да го остави сопругот.

Со тоа Јелена го навлекла бесот на селото семејство на Зоран на себе.

 

 

 

25.09.2017 - 09:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа