Откриено како во палатата ја нарекуват Меган Маркл - тоа не е надимак, туку понижување

Меган Маркл открила дека нејзината мајка ја вика „цвеќе“ откако дошла во кралското семејство. Потоа кралското семејство одлучило дека тој надимак не ѝ прилега, па ѝ дале друг.

Како што тврди новинарката Софија Мани - Кутс „еден од постарите припадници на кралското семејство ја нарекува Меган „жена-диплома“. Новинарката објаснил дека со тоа се алудира на тоа дека ќе трае три години, колку што трае проццесот на школување за факултетска диплома.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2020 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега