Ова е вториот терорист од нападот на метро станицата - полицијата трага по него

Најнова вест се појави во светските медиуми. Денеска Дејли меил објави фотка од човекот кој се смета дека е еден од терористите кои помогнале за крвавите напади во срцето на Европа.

Полицијата го бара новиот осомничен кој бил снимен на камера малку пред експлозијата во метрото во Брисел, каде загинаа околу 20 лица. 

Полицијата трага по пет терористи кои се смета дека ги извршиле нападите. Двајца од нив, браќата кои нападнаа на аеродромот се разнесоа соексплозивот, додека третиот осомничен падна во рацете на полицијата.

Ова е фото-роботот на човекот по кого трага Брисел.

 
 
24.03.2016 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега