Ова го може само Меси: Голманот му се доближи да го поздрави,а гестот на капитенот на Барселона го изненади (ВИДЕО)

Синоќа фудбалерите на Барселона успеаа да забележат важна победа против Елче (3: 0) и со тоа останаа во трката за титулата шампион на Шпанија, но еден дета detail привлече најголемо внимание на социјалните мрежи.

Кога судијата означи крај на мечот, голманот на Елче, Едгар Бадија му се приближи на Меси да се поздрави, а тој го соблече дресот.

Меси му го даде дресот на Бадија, но потоа го замоли и голманот да му го даде својот - што сериозно го збуни Бадија!

Голманот на Елче изгледаше изненаден што Лео Меси го сака неговиот дрес, но тој со задоволство му го подаде.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.02.2021 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега