Ова се пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за промена на Уставот

Со 80 гласа „за“ донесена е одлуката за пристапување кон промена на Уставот на Република Македнија.

Осум пратеници од ВМРО-ДПМНЕ гласаа за уставни измени.

Елизабета Канчевска Милевска, Крсто Муковски, Љубен Арнаудов, Зекир Ремчировиќ, Владанка Авировиќ, Нола Исмаиловска Старова, Емилија Александрова и Сашо Василевски, се осумте пратеници кои позитивно гласаа на вечерашната седница за уставни измени.

 

 

 

19.10.2018 - 22:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега