Овие уреди дома трошат струја и кога се исклучени - спасете се од големи сметки

Постојат апарати дома кои влечат струја дури и кога се исклучени. Гасете ги од штекер и намалете си ги сметките за електрична енергија и спасете се од главоболки.

Телевизоротсамо го ставате во состојба на мирување кога го гасите со далечинскиот управувач, а и понатаму влече електрична енергија. Следен пат целосно изгасете го од штекер.

Тука е и полначот за мобилен телефон кој никако не треба да стои во струја, дури и кога не го полните телефонот.

Не ја правете оваа грешка и намалете си ги сметките.

 

 

 

18.07.2018 - 18:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега