Падна авион- 44 патници настрадани

 

Вчера, на аеродромот во Јужен Судан се сруши авион, а се стравува дека сите 44 патници се настрадани.

Се соопштува дека авионот припаѓал на компанијата South Supreme Airlines.

„Во болница се превезени 17-18 лица“- изјави Џејмс Димо Денг.

Радиостаницата во Јуби соопштува дека неколку лица се извлечени од урнатините и се превезени во болница.

 

 

 

20.03.2017 - 17:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа