Падна либанската влада по масовните протести и експлозијата во Бејрут

Либанската влада поднесе оставка, потврди министерот за здравство Хамад Хасан, пренесоа странските медиуми.

Целата влада си поднесе оставка, рече Хасан.

Либанската влада падна за помалку од една недела по огромната експлозија во Бејрут. Во експлозијата загинаа повеќе од 200 луѓе. Експлозијата беше причина и за неколкудневните насилни протести.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.08.2020 - 17:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега