Паднаа Фејсбук и Инстаграм - илјадници корисници имаат проблем

Илјадници корисници на Инстаграм и Фејсбук во моментов имаат проблем со Фејсбук и Инстаграм.

Се чини дека Инстаграм има некаков дефект, затоа што луѓето не можат да ја користат оваа апликација.

Неколку корисници на Твитер пријавиле дека оваа апликација не работи исправно.

Посетителите на Фејсбук едноставно гледаат само страница со грешка или порака која нивниот пребарувач не може да ја поврзе. Апликациите Вацап и Инстаграм продолжија да работат, но не покажуваа нова содржина, вклучувајќи пораки испратине и примени за време на проблемот.

 

Прекини на Фејсбук се случуваат многу ретко, но имаат големо влијание.

04.10.2021 - 17:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега