Паднал ѕид од објект во изградба- Три деца од 13, 10 и 8 години повредени во Скопје

 

Вчера во 17,41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица “Ѓуро Ѓоновиќ“ три деца на возраст од 13,10 и осум години биле повредени по пад на ѕид, од објект во изградба.

Тие биле пренесени во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош и од страна на лекар констатирани им биле телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.03.2020 - 13:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега