Пак поскапување: Значително се зголемува цената на бензинот

По вчерашното, денеска ново уште едно поскапување на бензниот, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ, малопродажната цена на бензинот ЕВРОСУПЕР БС-98 се зголемува 2,00 денара/л.

Малопродажните цени на бензинот ЕВРОСУПЕР БС-95, како и на ЕВРОДИЗЕЛОТ (Д-Е V), екстра-лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) и на „мазутот М-1 НС“ не се менуваат.

16.02.2024 - 14:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега