Патник нападнал контролори на ЈСП

Вчера во 17 часот и 25 минути, 39- годишниот С.А од Скопје пријавил дека околу 16 часот и 50 минути бил нападнат во автобус на ЈСП број 50.

Имено додека вршел контрола на билети заедно со неговиот колега Б.Ј. му побарале билет на Т.П. кој физички ги нападнал контролорите.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2019 - 13:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега