Патник од автобус на ЈСП итно пренесен во болница

 

Патник во автобус на ЈСП вчера паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што веднаш бил хоспитализиран.

Во 15.30 часот било пријавено дека  околу 13.30 часот вчера на улицата „101“ во Волково, во приватен автобус со број 22, 77-годишниот Г.Б. од Скопје, кој бил патник во автобусот, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Градската општа болница „8-ми Септември“ за укажување помош.

Се работи на расчистување на случајот.         

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 11:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега