Пецела и Кутроне позитивни на коронавирусот

Фудбалскиот клуб Фиорентина потврди нови три случаи на заразени со коронавирусот. Вчера позитивен на вирусот бил младиот напаѓач Душан Влаховиќ, а претпладнево клубот потврдил дека со вирусот биле заразени уште двајца фудбалери и еден член на стручниот штаб.

На тестот за коронавирусот биле позитивни Патрик Кутроне и Герман Пецела и физиотерапевтот Стефано Даинели.

„Фиорентина соопштува дека позитивни на вирусот се Кутроне, Пецела и Даинели. Сите се во добра состојба. Во излоација се во своите домови“, стои во клупското соопштение.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.03.2020 - 12:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега