Пејачка убиена во својот дом - полицијата го бара сопругот

Во светската јавност излезе веста дека е убиена млада пејачка од Пакистан и тоа во својот дом.

Светските емдиуми пренесуваат дека популарната пакистанска пејачка и актерка Решма била убиена дома, каде живеела со братот. Нејзиниот маж по кавга влетал дома и ја застрелал со неколку куршуми.

Потоа побегнал и му се губи трага, а полицијата трага по него.

 

 

 

 

10.08.2018 - 08:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега