Пендаровски на Фејсбук: Макрон најави посета на Северна Македонија

Претседателот Стево Пендаровски кој денеска се сретна со Макрон по ветото од Франција за ЕУ, се огласи на Фејсбук.

- Со претседателот Макрон имав одлична средба и динамичен разговор денеска во Париз. Средбата беше можност да ја потврдам нашата заложба за европска интеграција и да го информирам претседателот Макрон дека ние немаме резерва за изменета методологија за водење на претпристапните преговори со ЕУ со цел продлабочување на процесот. Претседателот Макрон најави посета на Северна Македонија во првата половина на 2020, напиша Пендаровски.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.11.2019 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега