Пендаровски: Наш предизвик е Северна Македонија да биде просперитетна држава

Секое време носи можности и искушенија. Секоја генерација има свои предизвици и цели. Ова го напиша претседателот Пендаровски денеска по повод празникот.

- Нашиот предизвик е да ја направиме Република Северна Македонија просперитетна и почитувана, демократска и модерна. За тоа ни треба толеранција во меѓусебните односи, почит за другите, одговорност кон заедницата, грижа за животната средина и помагањето на ближните, напиша тој.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.10.2019 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега