Пензиониран дерматолог ја откри тајната: Со оваа маска ќе имате чисто лице, а акните ќе бидат минато

Би требало малку да се одморите од хемиските препарати и да се свртите кон природата и природните препарати.

Еве една таква природна маска која помага за чистење на лицето и ќе ги реши проблемите со кожата.

Состојки:

-1 лажица мед

- 1 шоља чај од камилица

- пола шоља јаболков оцет

Измешајте ги медот и оцетот, па додадете го чајот.Откако добро ќе измешате оставете да отстои неколку минути па додадете го медот. 

Откако и тоа добро ќе го измешате се нанесува на лицето и се остава да делува 10- 15 минути а потоа се плакне со млака вода.

Оваа маска се употребува еднаш неделно и најдобро е да ја нанесувате навечер.

 

 

 

17.05.2018 - 09:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега