Пет земјотреси ја погодија Србија за 10 дена

Сеизмолошкиот завод на Србија регистрираше уште еден земјотрес на подрачје на Крагуевац, но овој пат со јачина од 1,8 степени според Рихтеровата скала.

Во претходните 10 дена во Србија беа забележани дури пет земјотреси.

Овие денови се тресеше регионот, па четири земјотреси беа забележани и во Хвар, а најсилниот беше силен 2,9 степени според Рихтер.

26.06.2022 - 13:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега