Петмина загинати во превртен камион за собирање смет во Германија

 

Пет лица загинаа кога камион за собирање смет се превртел и удрил во автомобил на југот од Германија, пренесоа локалните медиуми.

Како што се наведува, инцидентот се случил во Наголд, град југозападно од Штутгарт, пренесоа британските медиуми.

Се уште се утврдуваат деталите од несреќата. 

 

 

 

11.08.2017 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа