Петок неработен ден - Потоа уште 4 дена одмор

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно со Законот за празниците, 26 април Велики Петок, петок пред Велигден е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од православната вероисповед им го честита празникот.

Потоа, следи викенд, па неработен е понеделник по Велигден, 29. април.

Неработен е и Први мај кој доаѓа веднаш потоа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.04.2019 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега