Петок неработен ден - Пред нас уште еден споен викенд

Согласно Законот за празниците, 8 септември (недела), Денот на независноста, односно 9 септември (понеделник)  беше неработен ден и уживавме во споен викенд.

Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе можеме повторно да одмориме три дена.

Тоа е следниот неработен ден.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 09:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега