Пијан кумановец ја претепал сопругата

44-годишен кумановец е уапсен вчера откако било пријавено дека во алкохолизирана состојба ја тепа сопругата.

-Вчера во 04.20 часот во Полициската станица Куманово, поради претходно пријавено кривично дело „семејно насилство“, бил лишен од слобода Р.М.С.(44). Тој, во алкололизирана состојба, физички ја нападнал неговата сопруга. Р.С.М. бил задржан во полициска станица за понатамошна постапка, велат од полиција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2020 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега