Пировска: Не Зоран Заев, ЛГБТИ нема да ти прости

НЕ Зоран Заев, ЛГБТИ заедницата нема да ти прости! Ова денеска на Фејсбук го напиша Уранија Пировска, извршна директорка на Хелсиншкиот Комитет за човекови права.

 

Оваа реакција следи откако премиерот околу случајот Рекет даде скандалозна изјава дека еден педер, неколку криминалци и суетен новинар нема да ја срушат власта.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2019 - 20:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега