Планирате одмор во Грција? - Дознајте колку пари ќе ви требаат летово

Ако ова лето планирате да одморите на некоја од плажите во соседна Грција, дознајте колку пари ќе ви требаат за уживањето.

Храната и пијалоците речиси се со непроменета цена. За гиро ќе ви требаат 2,5 евра, а суфлаки 2,9 евра. 

Ако сакате да јадете во ресторан, ќе ви требаат од 6-8 евра по човек.

Кафето е од едно евро до 4, во зависност од изборот, а за пиво ќе издвоите од 3 до 5 евра.

Вода од пола литар чини 50 центи, од литар од 1,5 до 1,7 евра.

Лежалките се 5 евра на ден, а на поатрактивните места и 15 евра.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.05.2019 - 19:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега