По мирните ноќи во Скопје: Утринава нов земјотрес

Слаб земјотрес со магнитуда од 1,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во источниот дел во скопското епицентрално подрачје.

Земјотресот што се случи во 4 часот и 55 минути е почувствуван во Скопје и околината со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Ова е прв земјотрес по мирните ноќи во Скопје.

Инаку, најголемиот од серијата земјотреси се случи во неделата во 15 часот и 10 минути, со јачина од 5,1 степени.

 
 
16.09.2016 - 09:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега