По неа била распишана централна потерница - уапсена скопјанка

Попладнево во 14:00 часот од полициски службеници од Оперативен тим потраги на бул.„Илинден“ била лишена од слобода 69-годишната О.Ј.од Скопје. За неа била распишана централна потерница, по наредба од Основен суд Скопје 1 за издржување на казна затвор од една година во врска со сторено кривично дело по чл.300 од Кривичниот законик. О.Ј. била приведена во полициска станица по што ќе биде спроведена во казнено-поправна установа за издржување на казната.

 

25.01.2022 - 15:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега