По недела парламентарното мнозинство ќе се зголеми, кажа Мисовски

Мицкоски пред две години најавуваше дека ќе има ново парламентарно мнозинство, бидејќи не се случи тоа, а ние тоа го очекувавме во Собранието, Заев сам си побра доврба на владата.Според моите информации парламентарното мнозинство има шанси да се прошири по изборите. Монгу брзо ќе се увериме дека тоа ќе се случи.Јас тврдам дека тоа ќе се случи по недела, а очекуваме парламентот да се зголеми од 2 до 3 пратеника, истакна Горан Мисовски од НСДП во гостувањетона „Само Вистина“.

27.10.2021 - 20:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега