По „пеколот“ доаѓаат дожд, грмежи и силен ветер

До четврток продолжува периодот на стабилно и многу топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури.

Особено топло се очекува во четврток кога ќе дува засилен јужен ветер.

Во текот на ноќта и во петок ќе има услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер и температурата ќе се намали за 3 до 5 степени.

03.08.2021 - 22:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега