По снегот кој натрупа се најавуваат температури од -20 степени - црвен аларм во регионот

 

Додека во Македонија за утре се најавува првиот снег кој ќе формира бела снежна покривка, во регионот веќе има натрупано снег, а во делови како во Хрватска, снегот направи и хаос деновиве.

Метеоролозите предупредуваат за многу студен бран деновиве во Хрватска. Хрватите ќе здивнат од снегот, но сега доаша студот.

Се најавуваат температурит и до -20 степени.

Инаку, во Хрватска снегот едвај се чисти, а снежната покривка е 118 сантиметри. Во чистењето се вклучи и војската.

 

 

 

24.02.2018 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа