По земјотресот кал почна да тече од чешмите во скопско

На социјалните мрежи се појавија слики на кои се гледа како од чешмите во Студеничани тече кал.

Причина за заматувањето на водата се претпоставува е серијата земјотреси кои од рано утрово ја тресат Македонија,чиј епицентар е во подрачјето каде што се наоѓа Студеничани.

 
 
11.09.2016 - 22:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега