По земјотресот потече црвена вода од чешмите во скопско Студеничани - што значи тоа?

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како од чешма тече црвена вода. Ова видео е направено во Стденичани, а мештаните велат дека оваа појава се случила по земјотресот во 15.10 часот. 

За сега никој нема објаснување за оваа појава. 

Погледнете... 

 

 
 
12.09.2016 - 08:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега