Почина генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија

Шефот на Меѓународната агенција за нуклеарна енергија (IAEA), Јукија Амано почина на 73 години.

-Секретаријатот на IAEA со длабоко жалење ве информира дека генералниот секретар Амано почина, е наведено во писмото кое е испратено до земјите членки на организацијата, пренесува Ројтерс.

На оваа позиција, Амано беше директор од 2009 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега