Почина мајката на сопругата на Пендаровски, посмртно се тестира за Ковид-19

Мајката на сопругата на претседателот Стево Пендаровски, починала денеска, а посмртно земени се брисеви за вирусот Ковид-19. Сепак, како што велат од Кабинетот за Прес24, таа извесно време, околу една година имала здравствени проблеми и била во тешка состојба.

Претседателот Пендаровски и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска не се тестирани за Ковид-19, а дали воопшто ќе се тестираат ќе зависи од резултатот на тестот на починатата жена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.04.2020 - 17:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега