Почина жената која беше избодена на политички фестивал во Шведска

 

Една жена е избодена до смрт на шведскиот остров Готланд за време на годишен политички фестивал пред општите избори за нешто повеќе од два месеци, соопшти денеска полицијата.

Според информациите од полицијата, осомничениот за убиството е приведен, но без дополнителни детали, пренесува „Ројтерс“.

Политичкиот фестивал на островот Готланд привлекува илјадници луѓе кои доаѓаат да слушнат како зборуваат и како се дружат политичарите.

Во моментот на инцидентот на состанокот имало многу луѓе. Мотивот за убиството допрва ќе се утврдува.

07.07.2022 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега