„Почивај во мир, мама, англеу мој“ - советничката на Харадинај во солзи по страшното злосторство

Синоќа околу 23 часот во Призрен постар маж ја убил својата сопруга, после караница. Жртвата е мајката на советничката на досегашниот премиер Рамуш Харадинај.

Првичната истрага покажала дека сопругот ја убил жената во семејната куќа во Призрен со 15 куршуми. Причина за убиството најверојатно е љубомора.

Ќерката Диелза Хоти со потресен статус се простила од нејзината мајка.

Почивај во мир, мама, ангелу мој – напишала Диелза крај фотографијата на која е со нејзината мајка со ќерките и внуката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.08.2019 - 21:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега