Почна да паѓа мрак - Температурите низ Македонија

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината.

Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Ова се моменталните температури:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.10.2019 - 18:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега