Почна сезоната на капење, а ова е најдоброто природно масло за сончање - сите ќе ви завидуваат на тенот

Ако сакате негувана и убава кожа во текот на летото, додека се сончате а и после тоа, направете сами масло за сончање од потполно природни состојки.

Се што ви е потребно е:

- 3 децилитри малиново масло

- 1 децилитар кантарион

- 2 моркова

Во тегла изрендајте ги морковите а потоа прелијте ги маслиновото и маслото од кантарион.Добро затворете и оставете да отстои неколку денови. Од време на време промежајте ја смесата.Потоа процедете исипајте ја во шише.

Бидете внимателни зошто овамасло нема висок заштитен фактор, посебно оние со посветол тен треба да бидат внимателни.Првите неколку дена користете краема со заштитен фактор, за да може кожата да се адаптира а потоа можете да го употребите маслото и ќе добиете прекрасен бронзен тен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.06.2019 - 11:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега