Почувствуван и трет земјотрес во Скопје

Почувствуван е и трет земјотрес во Скопје и околината.

Во 16:47 часот по локално време, повторно земјотрес, кој беше значително послаб од претходниот ги вознемири граѓаните.

Откако утрово во 7 часот и 15:10 со јачина од 3,9 односно 5,2 степени по Рихтеровата скала скопскиот регион беше погоден од серија земјотреси. Сега јачината се уште не се знае.

 
 
11.09.2016 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега