Подгответе се навреме: Неколку места во Скопје утре без вода

Поради поврзување на стара водоводна мрежа на нова водоводна мрежа од Ф-200мм на бул.Борис Трајковски бб во кругот на Пелагонија, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од насеслба „11 Октомври“ (бараки).

Како што соопштија од РЦУК – Скопје, по известување добиено од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 08:00 часот до завршување со техничкиот зафат. 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

07.10.2019 - 14:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега