Подгответе се: Овие делови од Скопје денеска ќе останат без вода

Поради изведување водоводен приклучок ф-100 мм на улица „Драга Стојановска“ бр. 17, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од „Драга Стојановска“, дел од „Антон Попов“, „Дренак“ и „Невена Георгиева Дуња“.

Водоснабдувањето, како што соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје ќе биде прекинато од 11:00 часот до завршување со активностите.

21.09.2021 - 11:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега