Подгответе се: Овој дел од Скопје утре без вода

Без вода утре од 13 часот ќе бидат дел од корисниците од улиците „Фрањо Клуз“ и „Пандил Шишков“ во Општина Аеродром.

Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од 100 милиметри на улицата „Фрањо Клуз“, во близина на бензинската пумпа на „Мак Петрол“.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.01.2020 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега