Подгответе се - времето повторно со нови изненадувања

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Т-мин. од 8 до 14 а т-макс. 22 до 27 степени. УВ=7

 

Времето во Скопје ќе биде  сончево со мала до умерена облачност, попладне со зголемена облачност и со услови за краткотраен дожд. Темп. од 13 до 27° С.

 
 
08.06.2016 - 18:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега