Подгответе се за 30 степени - какво време не чека во наредните десетина дена

Стабилизација на времето за викендот и нова тура дождови наредната недела. Вака излега временската слика во Македонија за наредните десетина дена.
Периодот на стабилизација стартува утре кога температурите ќе надминат 25 степени. Во последниот ден од работната недела времето ќе биде уште потопло за да на стартот на викендот температурите во некои делови на Македонија надминат и 30 степени.
Од понеделник нова дестабилизација и намалување на температурите.  Такво време ќе се задржи се до крајот на неделата со услови за интензивни врнежи од дожд и грмотевици.

 

 

 

10.05.2017 - 11:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега