Погледнете како Тито бил пречекан во Северна Кореја пред 40 години

Поради нуклеарното оружје на Северна Кореја овие денови оваа држава е постојано во центарот на вниманието.

Од денешна перспектива, покрај конфронтанцијата со скоро целиот свет, интересно изгледаат снимки кои настанале пред 40 години.

Тогаш во официјална посета на Северна Кореја допол претседателот на Југославија, Јосип Броз Тито. 

Многу светски земји му оддавале голема почит на југословенскиот претседател, но многумина сметаат дека ништо не се споредува со она кога тој слетал во Пјонјанг во 1977 година.

Погледнете го видеото од кое застанува здивот:

 

 

 

11.09.2017 - 16:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега